Pharmaceris, Żel punktowy na trądzik

  Jakoś ostatnio nie mogę ogarnąć swojej cery. Czuję się jak nastolatka 🙂 Wciąż wyszukuję produktów, które szybko i sprawnie poradzą sobie z problemem. Moja kosmetyczka pęka już w szwach od tych różności! Zaczęłam zastanawiać się czy może, to być spowodowane odstawieniem cukru? Może organizm zaczął się oczyszczać i stąd te wszystkie zmiany? 

    Póki co jestem na etapie nieustannej walki! A ja należę do tych, którzy tak łatwo i szybko się nie poddają 🙂
  Moje zmiany są obecnie porozrzucane na całym ciele. Dlatego właśnie wpadłam na pomysł, aby zaopatrzyć się w jakiś preparat punktowy.

 

  Wybrałam więc produkt od Pharmaceris T. Żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne, 2% H2O2. Produkt przeznaczony jest na wykwity, krosty, gruzdy, zmiany podskórne do stosowania miejscowego. Wywiera natychmiastowe działanie przeciwtrądzikowe. Formuła oparta na 2% stężeniu nadtlenku wodoru oraz kwasie salicylowym.

 

  W składzie znajdziemy:

Aqua – woda
Poloxamer 407 – składnik używany głównie jako rozpuszczalnik. Poprawia również konsystencję kosmetyku zwiększa jego lepkość.
Hydrogen Peroxide – nadtlenek wodoru. Substancja przeciwbakteryjna, antymikrobowa. Działa na bakterie skórne namnażające się. Działa przeciwzapalnie.
Salicylic Acid – kwas salicylowy. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwłojotokowo, keratolitycznie.
Panthenol – pantenol. Działa kojąco, łagodząco na skórę. Ponadto wzmacnia naczynia krwionośne.
Phytic Acid – kwas fitowy. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne.
Polydextrose – polidekstroza. Humektan. Działa nawilżająco, wygładzająco, ochronnie. Stabilizuje formuły kosmetyczne.
Dekstrin – pochłaniacz wilgoci, emulgator. Działa także przeciwłojotokowo.
Amylopectin – reguluje lepkość kosmetyku.
Niacynamide – niacynamid, witamina B3. Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna, kojąca, łagodząca, nawilżająca,
przeciwłojotokowa.

 

  Krem jest hipoalergiczny. Jaki widać po składzie nie zawiera parabenów, barwników, substancji zapachowych, alkoholu. 

 

  Zaczęłam go stosować na noc na nowe zmiany. Rano rzeczywiście widać było efekty jego działania. Po pierwszej nocy zmiana, została przysuszona. Zdecydowanie obkurczył on naczynia i zniwelował stan zapalny. Wiecie jak pojawia mi się nowy „gość” to zwykle jest on czerwony i dość spory. Krem zmniejszył zmianę.  Na drugi dzień po zastosowaniu kremu, krosta była już praktycznie niewidoczna. Byłam w szoku jak szybko sobie poradził.  Co ważne, nie doprowadził do rozwoju zmiany ropnej. Byłam bardzo zadowolona z efektu jaki daje. 

 

 

  Krem jest przeźroczysty. Po kontakcie ze zmianą, może nastąpić delikatne szczypanie i zmiana barwy na białą. To naturalny efekt i nie wpływa on na jakość kosmetyku. Jest to działanie spowodowane obecnością nadtlenku wodoru. Taki sam efekt uzyskujemy jak polewamy ranę wodą utlenioną. 

 

 

  Kremik zapakowany jest w bardzo elegancką metalowa tubeczkę. Mnie bardzo podoba się takie opakowanie. Zdecydowanie łatwiej wydobyć z niego produkt, niż z tubki plastikowej. Dzięki temu mamy pewność, że zużyjemy krem do końca 🙂

 

  Ja jestem pozytywnie zaskoczona tym produktem. Uważam, że dobrze radzi sobie ze świeżymi zmianami. Nie używałam go na starsze wypryski, więc tutaj się nie wypowiem. Najbardziej cieszy mnie fakt, że przez noc jest w stanie ograniczyć stan zapalny. 

 

  Znacie ten produkt? Używałyście tego preparatu? Dajcie znać jak wam się spisał 🙂

Pozdrawiam Joanna♥

 

6 thoughts on “Pharmaceris, Żel punktowy na trądzik”

  1. Miałam kiedyś ten żel. Dobrze działał, ale jednak wolę na swoje niedoskonałości zastosować na noc maść Benzacne. Na szczęście obecnie rzadko kiedy mi coś wyskakuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *